نکات عکاسی پرتره که دفترچه راهنمای دوربینتان به شما نمی گوید!

 بسیاری از مردم از عکاسی کردن و اساساً بالا آوردن دوربین برای عکس گرفتن می ترسند زیرا فکر می کنند که دید مناسبی برای عکاسی ندارند. برخلاف نظر عامه مردم گرفتن یک عکس پرتره ساده نیاز به استعداد ویژه ای ندارد و تنها باید مهارت و انگیزه کافی داشته باشید. عکاسی پرتره می تواند با قوانین و راهنماهای مشخصی به سادگی انجام شود. در اینجا ۷ مرحله برای استاد شدن! در عکاسی پرتره با استفاده از نور روز را بیان می کنیم.

بالا آوردن دوربین برای عکاسی در دفعات اول کاملا سخت است. علاوه بر این، عکاسی کردن برای طولانی مدت و رضایت داشتن از عکس های پرتره ای که می گیریم می تواند بسیار نا امید کننده باشد. اگر قسمت عمده مراحل زیر را فرا گیرید، من نتیجه کارتان را تضمین می کنم. اگر همت لازم برای یادگیری این قوانین را داشته باشید به راحتی پیشرفت می کنید و افرادی که می گویند استعداد مادرزادی دارند! را پشت سر خواهید گذاشت.

۱- حالت چهره در عکس پرتره

مردم اغلب فراموش می کنند که یک پرتره بی روح و خشک و بی حالت نمی تواند با بیننده ارتباط برقرار کند. انسانها دوست دارند که حالت های واقعی و طبیعی را ببینند نه پوز های مصنوعی و لبخند های سیییییب را ! این موضوع بسیار از محل عکاسی، تجهیزات گران قیمت و حتی نور مهمتر است. اولین چیزی که مردم به آن نگاه می کنند ارتباطی است که بین سوژه و دوربین رخ داده است. تنها راه رسیدن به چنین چیزی راحت گذاشتن و رها کردن سوژه در حال خود است. یکی از حیاتی ترین جزئیاتی که اغلب فراموش می شود این است که چگونه کاری کنیم که سوژه در مقابل دوربین احساس راحتی کند و حالت طبیعی داشته باشد! برای یافتن راهکارهای مناسب می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.