۴ نکته ساده برای گرفتن عکس هایی بهتر از کودکانتان

۴ نکته ساده برای گرفتن عکس هایی بهتر از کودکانتان:

 

۱-هر روز از آنها عکس بگیرید

این اولین و مهمترین قانون عکاسی از کودکان است. وقتی یک لحظه زیبا و کاندید (بی هوا – بدون توجه سوژه) مشاهده می کنید و سراغ دوربینتان می روید، کودک با ژست گرفتن برای عکس واکنش نشان می دهد و آن لحظه از دست می رود. اما اگر هر روز از آنها عکاسی شود، دوربین برای کودک جلب توجه نمی کند و در مقابلش چنین واکنشی نشان نمی دهد. اگر به حضور دوربین عادت کرده باشند، در حضور آن راحت خواهند بود و کار خودشان را می کنند و در نتیجه شما می توانید به راحتی از آنها عکس بگیرید.

 

۲-لباس هایشان نباید حواس بیننده را پرت کند

امروزه، سخت می توان از رنگ های روشن دوری کرد، اما اگر بتوانید لباسی ساده پیدا کنید توجه و تمرکز بیننده را به جای لباس کودک به خود کودک جلب خواهید کرد. 

۳-زمانی که برای آنها مناسب است عکس بگیرید

انرژی کودکان همیشه در حال تغییر است و پیش بینی کردن آن تقریباً غیر ممکن است. به جای اینکه برای زمان عکاسی برنامه ریزی کنید و کودک را مجبور کنید کاری که شما می خواهید را انجام دهد، مطمئن شوید که آمادگی این را دارید تا وقتی لحظه مناسبی برای عکاسی پیش آمد از او عکس بگیرید.

 ۴-خونسرد باشید و لذت ببرید

اگر در گرفتن عکس سخت می گیرید و یا استرس دارید، این مسأله می تواند روی کودک هم تأثیر بگذارد و حال و هوای کودک و عکس شما را خراب کند. عکاسی را برای آنها جذاب کنید تا آنها هم از عکاسی راضی بوده و با علاقه با شما همکاری کنند.

2 thoughts on “۴ نکته ساده برای گرفتن عکس هایی بهتر از کودکانتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.