«نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی» به پیشخوان کتابفروشی‌ها رسید

شیرین حکمی عضو هیات علمی گروه عکاسی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز اظهار کرد: کتاب «نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی» نوشته دیوید بِیت، عکاس و مدرس عکاسی بریتانیایی با ترجمه من از سوی انتشارات کتاب پرگار منتشر شد. این کتاب را برای تامین منبع مطالعاتی دانشجویان عکاسی ترجمه کردم، چرا که در همه ژانرهای عکاسی توضیحات مبسوط و مفیدی دارد.

وی افزود: نویسنده در این کتاب در قالب هشت فصل، تاریخ عکاسی، نظریه‌های عکاسی، زیبایی شناسی عکاسی، انواع عکسبرداری اعم از پرتره، منظره و عکاسی تبلیغاتی را توضیح داده‌است. مباحثی چون «جهانی سازی عکاسی» و «عکاسی و هنر» نیز از دیگر بخش‌های کتاب است.
حکمی ادامه داد: نویسنده کتاب، تحصیلات خود را در رشته فیلم و عکاسی در دانشگاه پلی‌تکنیک لندن به سرانجام رسانده و در ادامه در دانشگاه لیدز انگستان نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته تاریخ اجتماعی هنر خوانده است. نگاهی که وی در این کتاب به عکاسی دارد، بسیار جذاب است. کتاب دیگر وی «عکاسی و سوررئالیسم» نام دارد که تاکنون در ایران ترجمه نشده است.
«فن و هنر عکاسی سیاه و سفید در عصر دیجیتال» نوشته تورستن آندریاس هوفمان، دیگر ترجمه منتشر شده حکمی است.
«نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی» نوشته دیوید بِیت و ترجمه شیرین حکمی با شمارگان هزار نسخه، ۲۳۲ صفحه و بهای ۲۰ هزار تومان از سوی انتشارات کتاب پرگار روانه کتابفروشی‌ها شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.